Situata e fr.ikshme/ Raportohet shifrat e 24 orëve të fundit, ja çka ndodhur në spitale me ko.ronavi.rusinNga Ministria e Shëndetësisë vijojnë të raportohen shifra të rënda në lidhje me pandeminë.144 raste të reja me ko.ron.avirus u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të infektuarve në 11 816. Në 24 orët e fundit 3 pacientë kanë humbur jetën.174 pacientë të shtruar ndodhen në të dy spitalet Covid-19, ndër to 16 janë në terapi intensive dhe 6 janë të intubuar.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 65 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 6 733 që nga fillimi i epidemisë.