Skan.daloze, Kryeministri degjeneron fjalorin para grave: S’ka më P…, por vetëm I…ja Hap…

Kryeministri Edi Rama teksa kishte përballë socialistë në një kafe në njësinë 2 në Tiranë, ka parë filxhan, ku ka ironizuar Monika Kryemadhin dhe Ilir Metën. Duke bërë rolin e fallxhorit, Rama tha se Meta ka mbetur Ilir dhe jo më President.

“ Nuk ka P këtu, në filxhan ka ikur, ka vetëm I. Ja .. kushtetuta si ‘happy summer’, filxhani siper. “ u shpreh Rama ndërsa ‘shihte’ filxhanin duke ironizuar kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi të cilën prej kohësh e ka etiketuar si ‘fallxhore’.