Skandali se*ksual trondit politikën/ Del videoja e or.gjisë së kryetarit të bashkisë me pro.stituta

Zgjedhjet e sotme lokale do të kishin kaluar pa u vënë re nëse do të kishte dalë në internet para zgjedhjeve lokale në Hungari një video e orgjisë së Zolt Borkai, ish-gjimnastit olimpik dhe kryetarit të bashkisë së qytetit Győr.

Regjistrimi daton nga maji i vitit të kaluar dhe u bë në një jaht në bregdetin kroat. Skandali ka tërhequr vëmendje më të madhe të publikut edhe nga fakti se zyrtari lokal është një bashkëpunëtor i kryeministrit hungarez Viktor Orbán.

Gazeta serbe Kurir ka publikuar ekskluzivisht  video nga or.gjia e politikanit hungarez,  i cili pasi plasi skandali, i kërkoi falje familjes së tij, por nuk pranoi të jepte dorëheqjen. Në një video të realizuar majin e kaluar në një jaht në bregdetin kroat, Borkai u kap në një skenë “të nxehtë” me disa pro.stituta kroate.

Ai pranoi se regjistrimi ishte autentik, por mohoi që kishte konsumuar dr.og.ë në orgji. Borkai u prezantua si njeri i familjes në fushatën zgjedhore dhe promovonte vlerat kristiano-konservatore të Partisë Fides.

videon shiheni ketu