Surprizojnë meteorologët, ja çfarë na pret këtë javë. Dy ditët e tmerrshme janë…Te gjithe jemi te interesuar te dime se sa nxehte do te jete ditet ne vijim.Sipas meteorologeve, dita me e keqe do te jete e enjte dhe e premte.Meteoalb thote se gjatë javës, moti paraqitet kryesisht me kthjellime e vranësira kalimtare gjatë paraditeve ndërsa vranësirat fuqizohen gjatë pasditeve duke sjellë shira të përkohshëm në ekstremin Verior dhe zonat Lindore ndërsa shira afatshkurtër në zona të izoluara të Qendrës së territorit (kryesisht zona Krujë – Tiranë – Elbasan).

Temperaturat e ajrit mbeten thuajse konstante deri në mesjavë kur pritet rritje e temperaturave, më e ndjeshme gjatë mesditës.