T.ronditet Lezha, FNSH del në rrugë, ka të p.lagosur, po kërkohet tani…Nje ngjarje e rende sapo ka ndodhur ne Milot. Nje person eshte qelluar me a.rme.Lezhë/Informacion paraprakRreth orës 12:10, në Milot,Kurbin, në rrethana ende të paqarta është p.lagosur me a.rmë z.jarri shtetasi Y.I., i cili është transportuar në spital dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe Grupi hetimor dhe vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shërbimet e Policisë të D.V.P. Lezhë, të Komisariatit të Policisë Kurbin dhe FNSH-së po krehin zonën si dhe janë ngritur pika kontrolli me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.