T.ronditet qyteti, s.ulm me th.ikë pranë Katedrales, flitet për të v.dekurFranca t.ronditet serish nga s/ulmet t.erroriste_115111679_niceTë paktën një person raportohet të ketë v.dekur dhe disa të tjerë  kanë mbetur të plagosur nga nje sulm me thike qe sapo ka ndodhur në Nicë, sipas raporteve nga mediat franceze.

Autoritetet zyrtare vendase thonë se një person është arrestuar deri tani.

Kryebashkiaku i Nice, Christian Estrosi tha se gjithçka tregon se bëhet fjalë për një “s.ulm t.errorist në zemër të bazilikës Notre-Dame”.

Ministri i Brendshëm u bëri thirrje njerëzve të shmangin zonën ku ka ndodhur ngjarja.