“Te Tajvani radhë e madhe?” Miku kumarxhi i Ramës, ja çfarë bëri Kryeministri kur Cani e zë mat


Kryeministri e ka kaluar pa shumë argument pyetjen thumbuese të Arjan Canit për mikun e tij, pronar të kazinosë më të madhe në qendër të Tiranës, tek Tajvani. Do arrestohen të gjithë ata organizojnë baste të jashtëligjshme, ka deklaruar kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë”. “Të gjitha janë mbyllur, tek tuk ka tentativa, të cilat janë identifikuar dhe do identifikohen ne vijim dhe ata që marrin përsipër këto arrestohen dhe paguhen pasojat e rënda”, tha Rama.


Lidhur me bastet online, kreu i qeverisë u shpreh: “Online-i i ligjshëm është mbyllur. lufta me onlinin që lidhet me baste jo shqiptare është një luftë që e zhvillojnë të gjitha vendet. por ajo që ëhstë e rëndësishme është që 99 përqind e burimeve të parasë nga bastet dhe kazinotë elektronikë është shteruar”.


Çani: te Tajvani radhë e madhe? Rama: S’më intereson fare… Nga 1 Janari, kur ka hyrë në fuqi ligji për ndalimin e lojërave të fatit, në raste kur janë zbuluar pika bastesh të paligjshme, Policia ka vijuar vetëm me procedime, pa bërë arrestime.