Tek Vllaznia nuk ndalen çuditë, lëvizjet e reja. Gjermanin që erdhi për trajner, e bënë…Tek Vllaznia nuk kane te ndalur çudite, duke shenuar risi qe nuk ishin degjuar me pare.Gjermani i ardhur per postin e trajnerit, rruges u be kryetrajner tek kuqeblute.Thomas Brdariç, do te mbaje kete detyre te re qe klubi shkodran e fut per here te pare ne futbollin vendas, por e padegjuar edhe ne arenen europiane e me gjere.

Nderkohe me prezantimin e stafit teknik, ne Shkoder eshte rikthyer tek skuadra e tij si trajner Elvis Plori. Dhe Safet Osja, do te vijoje te jete Zv/ trajner Ideal Lekiqi, Trajner portieresh.

Mbetet per tu pare se cfare do te ndryshoje tek skuadra me ardhjet e reja e po ashtu me mbeshtetjen e sponsorit qe e ka nisur me fjale te medha, por nuk dihet se sa do te rezistoje kjo fryme deri ne fund.