Tërmet i fuqishëm shkund vendin pas mesnate, ndihet deri afër ElbasanitNjë tërmet i fortë me magnitudë 4.7 goditi Greqinë pas mesnatës. Lëkundjet u ndjenë rreth orës 03:18 sipas orës lokale në shtetin fqinj dhe epiqendra ishte 15 km në veri të Igoumenitsës.Thellësia ishte 25 km, por lëkundjet ishin të forta sa u ndjenë deri në juglindje të Elbasanit.Fatmirësisht nuk raportohet për dëme të lënduar apo dëme materiale.