Tërmet me magnitudë 5.2, ja ku ishte epiqendraNjë tërmet i fortë me madhësi 5.2 të shkallës Rihter ndodhi në Nisyros, Greqi.Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës, tërmeti ndodhi në 14.05 dhe epiqendra ndodhet 32 ​​km në perëndim, në veriperëndim të Nisyros.Thellësia fokale e tërmetit vlerësohet në 150 km.