Tërmeti lëkund Shqipërinë, zbulohen epiqendra dhe magnituda

Lëkundjet e tërmetit janë ndier serish në vend. Mësohet se pak minuta më parë ka rëndë një tërmet me magnitudë 3.1 në Tiranë dhe Durrrës. Tërmeti 3.1 ballë e kishte epiqendrën në detin Adriatik me një thellësi rreth 40 km.

Tërmeti 5.6 ballë i 26 nëntorit ku mbetën të vdekur 51 persona dhe shumë të plagosur vijon të sjellë këto lëkundje, që sicc duket janë pasgoditjet që do zgjasin  gjatë.