Tha se është pro shembjes së teatrit, aktorja e njohur nxjerr blof Ramën

Raimonda Bulku ka përgënjeshtruar kryeministrin Edi Rama.

Me një postim në Instagram, Bulku shprehet se është kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

‘Unë jam për një Teatër të ri dhe i qëndroj deklaratave të mia, por jo në dhunim të ligjeve, kolegëve, miqve e shokëve të mi.

Respekto traditën.

Ruaj Historinë.

Ndërto teatër të ri, jo duke shkulur të vjetrin.

Jam larg dhe më vjen keq që mungoj të jem mes kolegësh në teatër …!!!! Në krahët e mi mbaj mbesën time që më mrekullon dhe dëshiroj që të bëhet aktore teatri….!!!’, shkruan ndër të tjera aktorja e njohur Raimonda Bulku.