Tifozët anglezë imitojnë rënien e avionit të Sala, video e turpshme po bën xhiron e rrjetit

Humbja e futbollistit argjentinas Emilano Sala i pikëlloi të gjithë.

Në ndeshjen Southampton-Cardiff, fituar 2-1 nga miqtë, dy tifozë të ekipit vendës u tallën.

Nga tribuna qendrore, ata imitonin gjestin e një aeroplani. Kjo skenë e turpshme është filmuar nga kamerat amatore dhe është dënuar rëndë.

Video e publikuar po bën xhiron e rrjetit: