Tifozët shkodranë kërkojnë shkarkimin e Benjamin Nakut

Tifozet shkodrane, grupimi “Power 12” ka dale me disa kerkesa mbi situaten tek Vllaznia, ku mes tyre jane shkarkimi i administratorit Benjamin Naku dhe kryetarit te keshillit mbikqyres Shpetim Qukut. Ata i bejne me faj per gjendjen ku ndodhet klubi dhe situaten e tensionuar, keto dy persona.

20 nentori eshte afati i fundit qe i lene Voltana Ademit te marre kete vendim, me pas tifozet kercenojne me bllokim te seancave stervitore te Vllaznise. Me heret ne distance me deklarata mediatike u perplasen sponsori Xhaferri dhe administratori, ku ky i fundit akuzohet per dypunesim nga Alban Xhaferri.