Tm.err i zi, oh zot/ V.des fëmija 1 vjeç nga COVID, mësohet se…ah ç’dhimbje madheNjë ngjarje e rëndë është shënuar në Gerogia të SHBA, ku një fëmijë 1-vjeç ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19, nëSipas hetimeve ai fillimisht pati ethe dhe pas komplikacioneve ndërroi jetë, ndërkohë kishte rezultuar pozitiv me Covid.Sipas Departamentit të Shëndetit Publik në Xhorxhia kjo është mosha më e re e një qytetari amerikan që ndërron jetë nga Covid-19, që kur nisi pandemia.

Drejtori i komunikimeve për Shëndetin Publik të Qarkut Cobb, Valerie Croë tha për CNN se vogëlushi kishte qenë në gjendje të rëndë shëndetësore.