Tr.onditet Gjermania! Shqiptari v.ret me th.ikë ish-bashkëshorten dhe të dashurin e saj 10 vite më të ri

Pasditen e djeshme, në qytetin Iserlohn të Gjermanisë, është raportuar se një burrë 43-vjeçar ka go.ditur me thi.kë një grua 32-vjeçare dhe një burrë 23-vjeçar.

Sipas medias gjermane, autori dyshohet të jetë shtetas i Kosovës.

43-vjeçari e ka goditur me thikë kuzhine ish-bashkëshorten e tij dhe të riun, i cili raportohet të ketë qenë i dashuri i vi.ktimës.

Gjithashtu mësohet se, 23-vjeçari është nga Afganistani.

“Bild” shkruan se gruaja kishte me vete një vajzë dymuajshe ndërsa nuk raportohet që foshnja ka marrë lëndime.

Raportohet po ashtu se i dyshuari është dorëzuar tek forcat policore menjëherë pas aktit në vend të ngjarjes, pa rezistencë.

Në bazë të autopsive që u janë bërë dy vi.ktimave sot, del se ata kanë pësuar disa plagë të shkaktuara nga thi.ka, e cila është konfiskuar nga policia.

Arsyeja e këtij sulmi nuk dihet, por sipas raportimeve, çifti kishte kohë që jetonin të ndarë.