Tragjedi në familjen e biznesmenes, i mbytet në pishinën e vilës vajza 19-vjeçareËshtë mbytur në vilën e familjes vajza e themelueses së ‘MoneyPenny’.Një adoleshente britanike u gjet pa jetë në një pishinë teksa ishte me pushime në Spanjë.Siç raportojnë mediat e huaja vajza është identifikuar si Josie Clacher dhe është vajza e miliarderes së njohur britanike.Josie Clacher, e cila do të mbushte 19 vjeçe këtë muaj, u gjet pa shenja jete në një vilë në qytetin Alaro, në Majorca të martën në mëngjes nga miqtë.

Një fqinj ngriti alarmin pasi dëgjoi të bërtiturat.

Policia dhe ambulanca u nisën për në vendngjarje dhe u përpoqën ta rikthenin në jetë, por ishte e pamundur.

Josie është vajza e Rachel Clacher, e cila themeloi “Moneypenny”, i vlerësuar me mbi 100 milion £ vetëm vitin e shkuar.