Tronditet sporti shqiptar, ish-trajneri i kombëtares pëson v.dekje klinike nga k.oronavirusi

Koronavirusi trondit sportin shqiptar. Ish-trajneri i Kombëtares së boksit, Skënder Kurti, është në gjendje tepër të rëndë, rap0rton Panorama sport. Ai eshte personi per te cilin fillimisht u raportua se ishte v.i.ktima e 5-të nga koronavirusi.

Ndërkohë së fundmi Ministria e Shëndetësisë raporton se ai ka pësuar vdekje klinike dhe mbahet me aparatura nga mjekët.

Skender Kurti

Përveç se një trajner tepër i përkushtuar dhe i suksesshëm, Kurti ka qënë gjithashtu edhe boksier kampion me ekipin e Tiranës, ndërkohë që mëngjesin e sotëm, gjendja e tij është rënduar tej mase dhe është në luftë me jetën.

Ministria e Shëndetësisë: Pacienti 61-vjeçar i raportuar nga spitali infektiv ka pësuar vdekje klinike, mjekët përpjekje të jashtëzakonshme për ta kthyer në jetë! Por gjendja mbetet tepër e rëndë!