Trump me ko.ronavi.rus, dalin urgje.nt mjekët e tij dhe japin lajmin që nuk pritej

Nuk pritet kaq shpejt. Teksa Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ndodhet në qendrën spitalore e ushtrisë amerikane “Ëalter Reed” kanë dalë pak më parë në një konferencë për mediat mjekët që po kujdesen për të dhe kanë njoftuar se Trump mund të dalë nesër ngë spitali.

Skuadra e mjekëve njoftoi se gjendja e tij është drejt përmirësimit. Mjeku i Shtëpisë së Bardhë Sean Conley deklaroi për mediat se presidenti është mirë, ndërsa shtoi se Trump nuk ka pasur më temperaturë që nga mëngjesi i së premtes.

Po ashtu, ekipi i mjekëve sqaruan se Trump nuk ka as probleme me frymëmarrjen dhe vijon të lëvizë nëpër ambientet e spitalit pa asnjë problem.

Lexo edhe: