U bë bu.jë e madhe/ E ka braktisur kombëtaren?! Flet Taulant Xhaka

Ka krijuar debate dhe polemika të mëdha mungesa e tij në kombëtare. Taulant Xhaka, më në fund, ka reaguar pas ngjarjeve të fundit. Ai është shprehur se nuk e ka refuzuar kurrë Kombëtaren dhe do japë gjithçka për flamurin.

“Nuk e kam refuzuar kurrë Shqipërinë”, thotë mesfushori për “Panorama Sport”, teksa më tej vazhdon: “Unë për flamurin kuqezi kam dhënë gjithçka! Nuk është e vërtetë që kam refuzuar të vij. Jam i dëmtuar dhe kjo është arsyeja”.