U kapën me 81 kg kok.ainë, merret vendimi për dy shqiptarët në Britani

Dy shqiptarë të arre.stuar 1 vit më parë më në fund janë njohur me masën ndaj tyre.

Bëhet fjalë për Haxhi Shehun, 35 vjeç dhe Fitim Prencin, 39 vjeç.

Ata u dënuan me nga 10 vite burg e 6 muaj burg këtë të hënë për trafik të lëndëve narkotike në Mbretërinë e Bashkuar.

Një vit më parë, më 13 mars 2018, policia gjeti 79 kg kokainë në bagazhin e makinës së tyre tip Ford Focus.
Pas kontrolleve më të imtëishme policia zbuloi edhe 2 kg të tjera kokainë, e një shumë të konsderueshme parash.

Hetuesit vlerësuan se nëse do të përfundonte në treg kjo sasi kokaine do të arrinte një vlerë totale prej 8 milionë paund.

Lexo edhe: