U nda nga jeta para kohe, kryeministri mesazh ngushëllimi për regjisoren shqiptare

Kryeministri ne detyre i Kosoves, Ramush Haradinaj, eshte shprehur i prekur thelle dhe ka ngushelluar familjen per vdekjen e parakohshme te regjizores se njohur Arzana Krajës.

POSTIMI I PLOTE

I prekur thellë nga ndarja e parakohshme nga jeta e Arzana Krajës.

Pata nderin ta njihja personalisht. Arzana, me artin e saj i dha shumë Kosovës.

Ngushëllime të sinqerta familjes, miqve dhe komunitetit të artit.

Prehu e qetë Arzana!

RH”

Arzana Kraja është vajza e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja.