U prish miqësia, zbardhet shkaku i sh.errit në Dibër: 6 të pl.agosur

Zbardhen detaje në lodhje me sh.errin e ndodhur në Dibër, ku janë pl.agosur 6 persona.

Burime zyrtare nga policia janë shprehur se shkak i kësaj ngjarje, që ka frikësuar qytetarët në mes të qytetit të Peshkopisë, është një miqësi e prishur.

Sipas policisë, dy familjet, e djalit dhe vajzës ishin mbledhur në një lokal për tu sqaruar, por aty debatet kanë përfunduar në një sherr të dhu.nshëm.

Për pasojë 6 persona kanë përfunduar në spital, ku kanë marrë mjekimin e nevojshëm.

Por ata janë përplasur mes vetit edhe në spital, duke shkaktuar sërish panik.

Burimet policore thanë se pasi të marrin mjekimin të plagosurit do të shoqërohen për tu marrë në pyetje e për të zbardhur ngjarjen.