U që.llua me ar.më 37-vjeçari, mësohet zhvillimi i fundit nga ngjarja e rëndë në Lezhë

Policia e Lezhës ka njoftuar mbrëmjen e sotme se ka arritur të zbulojë dhe të vërë në pranga 22 vjeçarin me inicialet S.D, i cili plagosi mbrëmë me armë zjarri Arjan Kolën në mes të Lezhës, është arrestuar nga Policia.

Prej mbrëmjes së djeshme, dhjetëra forca policie të Komisariatit të Policisë dhe të DVP-së Lezhë, kanë ushtruar kontrolle në disa banesa në fshatin Troshan si dhe kanë krehur e mbajtur të rrethuar zonën e pyllëzuar të fshatit, zonë në të cilën autori mundi të fshihej pas ngjarjes.

22-vjeccari pastaj i është dorëzuar vetë uniformave blu.