U rëndua, e futën në intubim, o Zot, familja merr lajmin e keq për trajnerin shqiptar. Sporti në ziCovid i merr jetën trajnerit të Flamurtarit në basketbollin e femrave, Viron Toska. Ai ka qenë prej disa ditësh i intubuar për shkak të vështirësive më frymëmarrje.Deri pak kohë më parë Toska ka mbajtur edhe Postin e Shefit të klubit Flamurtari.Toska ishte prekur nga Covid rreth dy javë më parë, ndërkohë që ishte shtruar në Tiranë, ku nuk ia doli dot që të kishte asnjë përmirësim.

Ai drejtoi për 10 vite me radhë skuadrën e Flamurtarit në basketbollin e femrave, me të cilat u shpall edhe kampion. Ndërkohë që të shumta kanë qenë mesazhet e ngushëllimit të miqve të tij, për këtë humbje të rëndë për familjen, dhe për të gjithë sportdashësit vlonjatë.