Ulje temperaturash dhe furtunë, ç’pritet të ndodhë me motin nesër

Këto ditë u mësuat me temperatura më të larta, por duket se një mot i tillë nuk do të zgjasë shumë.

Nesër në vendin tonë pritet rënie e temperaturave që do të zgjasë edhe për ditët në vijim.

Moti do të jete me rreshje shiu dhe stuhi në zonën Veriperëndimore , në zonat malore në pjesën e dytë të ditës do të ketë rreshje bore.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 10 -20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 1,5 – 3,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 2/11C
Zonat e ulëta 8/17°C
Zonat bregdetare 10/18°C