Uou/ Fjolla Morina arr.atiset nga ‘arr.esti shtëpiak’, Policia reagon ur.gjentisht pasi zbulon se këngëtarja…Këngëtarja Fjolla Morina ka shkelur vendimin e gjykatës pëe arrestin shtëpiak ku është arratisur. Në këtë kuadër, Policia e Kukësit bën me dije se po punon për kapjen e Morinës, e cila është nën hetim për veprën penale të armëmbajtjes pa leje, ndërsa tashmë do të përballet dhe me atë të arratisjes nga masa e arrestit.“Më datë 20.01.2021 u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, në ngarkim të shtetases F. M., 34 vjeçe, banuese në Prishtinë, e cila është me masë sigurie “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata e Shkallës Parë Kukës, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia nuk është gjetur në banesë.Po punohet për kapjen e saj”, thuhet në njoftimnin zyrtar të dhënë nga Policia e Kukësit.