UOU/ Infektohet me ko.ronavi.rusi ish-kryeministri, kaq i njohur dhe i dashur edhe për shqiptarëtNjë tjetër personazh i njohur i politikës botërore është prekur me ko.ronavi.rus.Ish-kryeministri i Italisë dhe ish-presidenti i Milanit, pronari aktual i Monza, Silvio Berlusconi, ka dalë pozitiv për COVID-19. Lajmi u konfirmua nga mjeku i tij personal Alberto Zangrillo në Milano.Por mësohet se ai është asimptomatik dhe është vetë-izoluar në shtëpi.

Lajm disi shqetësues ky për familjarët dhe vetë Silvion, pasi për 1 muaj ai mbush 84 vjeç, duke e vendosur atë në kategorinë e personave me risk të lartë vd.ekshmërie.