UOU këtë nuk e dinim, lajmi i b.ujshëm, ja kush ia mohoin ëndrrën Itali De BiazitKy është një detaj që sicc duket është fshehur mirë nga FSHF. Por një lajm vërtet i b.ujshëm është dhënë sot nga ish-presideni i Federatës Italiane të Futbollit Karlo Tavekio.Teksa ka folur për periudhën kur ndryshoi tranerin e Italisë dhe mes kandidatëve ishte ish-trajneri i kombëtares shqiptare Giani de Biasi, Tavekio ka thënë:“Në fillim tentova Kapelon për të bërë trajner, kisha 4 milion euro për t’i dhënë 2 milion nga Puma dhe 2 nga Federata, por rrugët tona u ndanë. Alternativa ishte Donadoni, fola me presidentin e Bolonjës dhe tha jo, më mbeteshin De Biasi dhe Ventura. De Biasin nuk e lejoi presidenti I Federatës Shqiptare Armando Duka i cili ndërhyri deri në FIFA kështu që u vendos Ventura,”.