Urgjente, ja kush i ka shkuar Ramës tani në zyrë, para disa ditësh ajo lëshoi deklarata b.ombë

Ambasadorja e Shteteve te Bashkuara te Amerikes, Yuri Kim ka mbërritur para disa minutash në Kryeministri.

Ajo po zhvillon një takim me kreun e qeverisë Edi Rama.

Dje ajo ka takuar edhe disa ministra te qeverise nderkohe qe ne ditet paraardhese ajo ka qene edhe ne Presidence, ne zyren e Bashes dhe Kryemadhit.

Para disa ditesh ajo leshoi mesazhe te forta per ecjen perpara me reformen ne drejtesi.