URGJENTE/ Lajm b.ombë nga ministria, ja çfarë po ndodhMinistria e Shendetesise raportoi se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 872 testime nga të cilat janë identifikuar 164 qytetarë të prekur nga virusi Covid-19.Në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 188 pacientë, 21 në terapi intensive, nga të cilët 7 janë të intubuar.