Urgjente/ Saimir Tahiri del nga gjykata, ja pamjet e para pasi tha b.o.mbat aty brenda

Ka perfunduar mbrojtjen e tij dhe ka treguar prova te reja. Me pas, i qetë dhe i qeshur ka dalë nga Gjykata ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në prani edhe të avokatit të tij Maks Xhashia.

Tahiri është parë teksa bisedon me gazetarët që prej orës 09:00 të mëngjesit ndodhen në gjykatë për gjithcka ka ndodhur në gjykatë, me pretencën e prokurorisë dhe mbrojtjen që ish-ministri bëri vetë.

“Jam i pafajshëm”, i është drejtuar Tahiri gazetarëve. Ndërkohë brenda gjykatës janë duke bërë mbrojtjen avokatët e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës, Jaeld Çela.

VIDEO KETU