Vazhdon historia e f.r.ikshme, anëtarja e 15 e familjes humb jetën papritur në moshë të re

Humb jetën anëtarja e 15 e familjes Kenedi, duke vijuar kështu me atë që eshte konsideruar si m.all.kimi ndaj kësaj famijle.

Quhej Saoirse Kennedy Hill, mbesa 22-vjeçare e vëllait të presidentit, Robert Kennedy.

Trupi i pajetë iu gjet në shtëpinë e gjyshes së saj, në Masaçusets, ndërsa dyshohet se pësoi a.r.rest k.a.rdiak, pas një mbidoze d.r.oge.

Në një raport të mëparshëm mjekësor, e reja kishte pranuar se vuante nga depresioni dhe se nuk do të arrinte ta kalonte dot kurrë atë.

Saoirse Kennedy është e fundit në një seri t.r.agjedish që goditën familjarët e saj.

Gjyshi i saj Robert Kennedy, ish-prokuror i përgjithshëm i SHBA-ve, u v.r.a në vitin 1968 gjatë fushatës si kandidat për president.

8 vjet më herët, vëllai i tij, presidenti John Kennedy u v.r.a në një a.tentat në Dallas. Aksidentet ajrore i morën jetën motrës së tij, Ketlin Kennedy në vitin 1948 dhe djalit të tij John Kennedy Junior në vitin 1999.

Në total janë 15 anëtarë të familjes Kennedy që kanë humbur jetën në moshë në moshë të re si pasojë e a.ksidenteve dhe sëmundjeve të rënda.