“Vetëm gjysmë limoni në ditë humba kg fare kollaj’, kjo është receta që po bën naminGjithmonë jemi në kërkim të dietave të reja të cilat të jenë të lehta për tu bërë, efektive dhe të mos na dëmtojmë.Sot do tju prezantojmë dietën më të mirë dhe që të gjithë mund ta bëni.Ju duhet vetëm një gjysmë limoni.

Prini  limonin në dy gjysma dhe njërën gjysmë shtrydheni në një gotë prej 2,5 dl. Shtoni ujë të temperaturës të dhomës. Më pas përziejeni mirë dhe pijeni me një gllënjkë. Më së miri është që atë ta pini  esëll.

Gjysmën tjetër të limonit mbështilleni me letër alumin ose letër kuzhine dhe lëreni në frigorifer për të nesërmen.

Por mos harroni që të bëni dhe pak aktivitet fizik.