VIDEO dhe FOTO/ Ilir Meta ‘i çmendur’ pas Celtikut, shikoni ç’po ndodh tani në TiranëAshtu siç ishte paralajmëruar mbrëmjen e sotme në Tiranë është inauguruar klubi i tifozëve zyrtar të ekipit skocez “Celtic”.Në ceremoni kanë marrë pjesë Presidenti Ilir Meta dhe legjenda e kombëtares shqiptare dhe ish-futbollisti i Celtic Fc, Rudi Vata.Presidenti Meta është një prej tifozëve më të zjarrtë të këtij ekipi dhe ka shprehur mbështetjen e tij për krijimin e “Celtic Supporters Club Albania”.

SHIKONI VIDEON KETU