VIDEO e fr.ikshme/  Shp.ërthen në fl.akë makina, shoferi me gruan e fëmijët brenda por…Një tjetër ngjarje e rëndë në afërsi të tunelit në aksin rrugor Tiranë Elbasan. Mësohet se një makinë është përfshirë nga fl.akët në ecje.Drejtuesi i tij, së bashku me bashkëshorten dhe fëmijën e tyre, kanë zbritur menjëherë nga automjeti dhe kanë njoftuar shërbimin zjarrfikës të Elbasanit, që ka shkuar menjëherë, duke arritur të shuajë flakët, të cilat kanë shkrumbuar automjetin.Nga flakët u bllokua përkohësisht qarkullimi në këtë aks rrugor. Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar, ndërsa paraprakisht dyshohet se automjeti është përfshirë nga fl.akët për shkak të ndonjë defekti në sistemin elektrik te makinës.