VIDEO e tur.pshme/ “Pl.as” në futbollin shqiptar, shkelma e gru.shte në fushë dhe tribuna

Është rikthyer dhu.na në stadiumet shqiptare, një nga sëmundjet e cila fatkeqësisht nuk po gjen shë.rim në futbollin shqiptar.

Rasti më i fundit është regjistruar në takimin Devolli-Turbina e luajtur për llogari të Kategorisë së Parë në Grupin B ka rikthyer sërish përpla.sjet fizike në stadiumet shqiptare.

Lojtarët e Devollit kanë kryer një sërë ndërhyrjesh të ashpra ku si pasojë arbitri i ndeshjes ka larguar disa futbollistë me karton të kuq.

Fillimisht portieri i vendasve Malli fyen trajnerin kundërshtarë duke acaruar situatën. Nuk mungojnë as sharjet mes drejtueseve të klubeve respektive ndërkohë përplasje fizike ka patur edhe në tribuna ku presidenti i cërrikasve, Gentian Gjoka përleshet me ato të Devollit.