VIDEO/ Goli i javës vjen nga Franca, mos e humbisni perlën e “tigrit” që befason portierin!

Pas tri humbjeve rresht në kampionat, skuadra e Henry kthehet te fitorja në Caen falë një perle të kolumbianit Falkao. Pa frikë, mund të themi se ky ishte goli i javës.

“El Tirge” ka shënuar nga një goditje dënimi. Ai shënjestrën portën direkt duke e kaluat topin mbi mur, dhe duke e çuar në anën e djathë të portierit. Këtij të fundit nuk i mbetet gjë tjetër veçse të shohë sferën që shkund rrjetën.

Goli i Falcao-s ka qenë i vetmi i takimit, duke i dhënë jo vetëm 3  pikë, por edhe frymëmarrje skuadrës së Monakos.

VIDEO—KLIKO KETU