VIDEO/ Kosova tr.ondit Anglinë, ja goli i avantazhit

Ka nisur në Southampton ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, e vlefshme për Grupin A kualifikues për “Euro 2020”.

Kosova ka kaluar në epërsi në minutën e parë të ndeshjes. Valon Berisha realizoi pas një gabimi në mbrojtjen e vendasve.

Kjo është hera e parë që përballen mes vete këto dy kombëtare.

VIDEON shiheni këtu