VIDEO/ KUJDES, pamje të rënda, bri.tma dhe ul.ërima, shikoni si digj.en policët nga mo.lot.ovi

Disa oficerë policie janë sulmuar me molotov, ndërsa janë plagosur 12 prej tyre. Oficerëve të policisë iu hodh molotov gjatë kohës që lëviznin me furgonin e tyre.

Pamjet tregojnë se si policët digjen në flakë, dhe se si shpërthejnë në britma dhe ulërima.

Sulmi ndaj policisë ndodhi në zonën e La Bolichera të kryeqytetit peruan, Lima, në kohën kur policia po ndërhynte që të shpërndante një grup motoçiklistësh.

12 policët e plagosur u dërguan në spital për të marrë ndihmën mjekësore. Ndërkaq, autori i sulmit 33-vjeçari, Cesar Javier Marin Tirado është arrestuar nga policia.