VIDEO/ Përdhun.onte të moshuarat, shikoni si arr.estohet ‘makthi i Palasës’Policia e Vlorës ka njoftuar mbrëmjen e sotme se ka vënë në pr.anga një person i cili ishte kthyer në “tmerrin e Palasës”, pasi gr.abiste shtëpitë që jetonin të moshuarat.Personi në fjalë, teksa është pikasur nga policia, është munduar të largohet, por pa mundur që t’ja dalë. Krahas banesave që vidhte, ka dhe akuza nga të moshuara në Himarë për përdh.unim.Autori i dyshuar është identifikuar nga kamerat e sigurisë së një prej banesave që ka gr.abitur. Ai merrte lekë, sende të vlefshme madje dhe ushqime, ullinj apo raki.