VIDEO / Shënohet pika historike, mos i humbisni pamjet që sapo shkruan historinë

Një sprint pothuajse olimpik i lejoi Lamar Miller të shënonte një touchdown historik për Houston Texans.

Gjatë ndeshjes kundër Tennessee Titans, Lamar mori topin në zotërim në gjysmën e tij të fushës dhe vrapoi për 90 metra teksa asnjë nga kundërshtarët nuk ishte në gjendje ta ndalonte.

Kjo pikë e shënuar nga Lamari është rekordi i ri për touchdown-in me vrapimin më të gjatë në historinë e skuadrës së Texans.

Gjithashtu falë aftësive të Lamar, skuadra e tij e fitoi takimin me rezultatin 34 – 17. /Shkodranews/

VIDEO—KLIKO KETU