VIDEO/ Tër.bohen grekët, televizioni kombëtar ng.re al.armin për zhvillimin e madh në Shqipëri

Televizioni kombëtar grek “ANT 1” i ka quajtur provokime ceremonitë e mbajtura në Shqipëri në për të kujtuar 76-vjetorin e genocidit grek në Çamëri.

Duke transmetuar një deklaratë të kreut të PDIU të transmetuar në ABC Neës, televizioni grek thotë se çamët kanë kërkuar dëbimin e grekëve të Epirit të Veriut, si dhe aneksimin e territoreve greke.

Ata kanë ndarë edhe foto nga ajo që u quajt Java Çame, duke i quajtur provokim për palën greke.