VIDEO/ Th.eri me thi.kë të moshuarin për ta gr.abitur, zbulohet 31 vjeçari shqiptar

Ditën e sotme ka dalë para gjykatës për të mësuar masën e sigurisë, 31 vjeçari shqiptar i cili të premten e kaluar në Lamia gjatë një tentative gr.abitjeje, qëlloi me th.ikë shitësin e një kioske.

31-vjeçari akuzohet për v.ra.sje në tentativë, me qëllim grabitjen, si dhe për shkelje të ligjit për ar.më.t dhe të huajt.