VIDEO tro.nditëse/ Tjetër aten.tat, shikoni se çfarë mrekullie e shpëton biznesmenin në TiranëNjë atentat ka mbetur në te.ntativë mbrëmjen e të enjtes në kryeqytet ku dy persona të maskuar dhe me pis.toletë në dorë kanë ndjekur biznesmenin Andon Dhima kur ky i fundit po shkonte në apartamentin e tij.VIDEOJA e mëposhtme është publikuar nga gazetari investigativ Artan Hoxha në abcnews.al.Shihen  dy atentatorët kanë ndjekur biznesmenin i cili është futur në pallatin ku jeton, që është edhe në pronësi të tij. Ai futet në hyrje të pallatit pak sekonda pas vajzës së tij e cila merr ashensorin bashkë me një shoqe. Sekondat e fundit të pritjes së ashensorit i kanë shpëtuar jetën biznesmenit i cili arrin të ngjitet në një kohë me të bijën.

SHIKONI VIDEON KETU