Vjen paralajmërimi i fortë/ Ç’do të ndodhë nesër në Shkodër? PD deklaron se nuk do të mbajë përgjegjësi

I ftuar ditën e sotme në studion e FaxNews ka qënë ish-deputeti I Partisë Demokratike, Klevis Balliu I cili ka kometuar vendimin e Partisë Demokratike të Shkodrës për zhvillimin e protestës së ditës së nesërme.

Sipas tij dh.una nuk promovohet kurrësesi nga ana e Partisë Demokratike mirpo kurrësesi nuk do të mbaj përgjegjësi për vendimet që vetë qytetarët do të marrin.

Protesta e nesërme do të jetë paqësore apo ka nevojë që të bëhen paralajmërime?

Ajo është revolta e qytetarëve, dhe unë nuk mund të gjykoj se çfarë do të ndodhe. Megjithatë të gjitha protestat kanë qënë paqësore. Opozita ka treguar qartazi që nuk e promovon dhu.nën dhe përkundrazi kemi bërë thirrrje që dhu.na të shamnget. Është Edi Rama që kërkon gjak dhe promovon dh.unën. Në fund të ditës Edi Rama do të përballet me drejtëesinë. Ai tashmë duhet të gjej një avokat.

A është Voltana Ademi kryetare e Bashkiosë së Shkodrës?

Ska pikë dyshimi që po. Është ajo e vetmja zyrtare legjitime. Është Ademi që I ka mbrojtur qytetarët sa herë që Rama ka dashur të dhunojë qytetarët.

Si do e komentoni reagimin e Partisë Socialiste të Shkodrës? Unë nuk komentoj asnjë deklaratë që vjen nga krimi I organizuar.