Vlora u t.rondit sërish, ja lidhja që ka ngjarja e sotme me protestën e opozitës

Qyteti bregdeta i Vlorës u t.rondit sërish nga një atentat ku një person mbeti i pajetë dhe tjetri u plagos.

Ky i fundit, person i njohur për policinë.

Fatbardh Kadilli e ka shfrytezuar kete rast per te bere thirrjen e forte per protesten e opozites:

POSTIMI I KADILLIT

Vlora serial krimi.
Perseri krimi godet ne Vlore. Nje i vrare dhe nje i plagosur rende eshte perfundini i nje atentati ne mesnate.
Vrasje, te shtena ne mes te qytetit jane bere ngjarje e zakonshme ne Vlore. Nuk kalon nje jave pa pasur nje ngjarje te rende. Ngjarje qe kane rrezikuar dhe jeten e qytetareve te pafajshem.

Rendi dhe siguria e qytetareve nuk ekzistojne ne qytetin ku KM eshte dhe deputet.

Ndaj ne protesten e opozites binte ne sy nje baner i gjate me thirrjen : “Rama Ik Nga Vlora”