. Vr.a.u vëllain para 6 viteve, 38 vjeçari shqiptar e  pëson ke.q në Shkodër

Një 38 vjeçar që kërkohej nga drejtësia prej 6 vitesh nën akuzën e vr.as.jes së të vëllait është vënë në pranga ditën e sotme nga Policia e Shkodrës. Mhill Shytani po tentonte të dilte nga kufiri i Shqipërisë.

Policia bën me dije se, më datë 17.02.2020, Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër i ka caktuar masën e sigurisë “A.rrest në bu.rg” në mungesë, për veprën penale “Vr.asj.a për shkak të marrëdhënieve familjare, e kryer në bashkëpunim”, pasi në përfundim të hetimeve të bëra dhe në bazë të provave ligjore të siguruara, dyshohet se më datë 23.04.2014 ka vr.a.rë vëllanë e tij, shtetasin K. Sh., i cili në momentet e para  është deklaruar nga familjarët si i vetëva.rur.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.