“Vr.ave Azemin, e nxorre në pritë”, Fatos Klosi i kthen përgjigjen bo.mb.ë BerishësNjë natë më parë në emisionin “Opinion”, Berisha akuzoi Fatos Klosin se ai ishte personi që e kishte nxjerrë në pritë Azem Hajdarin. Madjes, sipas Berishës, ai që bën atentatin ka dhe dijeni dhe shtoi se Klosi ishte mes atyre që e vr.anë.Ish-kreu i SHISH ka reguar sot dhe është shprehur se kryeministri Sali Berisha gënjen kur thotë se është ai përsoni që e nxorri në pritë Azem Hajdarin. Në një intervistë për Abcneës, Klosi tha se Berisha ‘ka rrjedhur’ dhe se kjo gjë nuk është e vërtetë.Klosi tha se Berisha ka gisht vetë në këtë ngjarje dhe se i dinte gjërat më herët, pasi 20 minuta pas vr.asjes, ka dalë në konferencë duke treguar gjithçka.