Xheisonit i ndodh e papritur, reagon Alketa: Skam fjalë

Ai është një nga personazhet më të pëlqyera të ekranit.

Ende pa u rritur, Xheison është i famshëm.

Tashmë historia e vogëlushit Xheison Baftit është bërë i njohur për të gjithë shqiptarët.

Vogëlushi u bë i njohur nga emisioni ‘Në kurthin e Piter Panit’ për shkak të mos shqiptimit të shkronjës ‘K’.

Por jo vetëm kaq moderatorja Alketa Vejsiu tregoi kushtet e vështira në të cilën jetonte vogëlushi duke bërë thirrje për ta ndihmuar.

Dhe kësaj thirrje i janë përgjigj edhe shumë emigrant shqiptar.

Këtë e bën të ditur vetë moderatorja në një postim të sajin në Instagram.

Gjithashtu ajo tregon se diçka e mrekullueshme do të ndodh për Xhesion këtë të hënë.

’ Dicka e mrekullueshme do te ndodhë të hënën me historinë e Xheison Baftit. Edhe në Itali e kanë mësuar historinë e këtij djali. Pjesa më e madhe që e kanë ndihmuar me donacionet e tyre janë emigrante. Skam fjale’ ka shkruar në postim Alketa.